Zmieniają się moje potrzeby. Oczekiwania wobec samej siebie. Moje przyzwyczajenia ustępują miejsca nowym rytuałom. Tak bardzo odmiennym od tych, które jeszcze niedawno były częścią mojej codzienności. Zmieniam się i dobrze mi z tymi zmianami. 

 

Cieszę się z momentu życia, w którym obecnie się znajduję. I jak każdy – miewam lepsze lub gorsze dni, podejmuję mniej lub bardziej trafne decyzje, starając się rozwiązywać problemy najlepiej jak tylko potrafię. Nie jestem ideałem – jestem świadoma swoich wad i staram się nad nimi pracować, choć efekty mojej pracy bywają różne.

 

Jestem sobą – i jest mi z tym po prostu dobrze.

 

 

Zdarzają się takie dni, kiedy zatracam się w pracy i brakuje mi czasu na wiele rzeczy. Innym razem stawiam sobie granice i zwalniam, aby złapać oddech i odetchnąć. Coraz częściej przekonuję się, że tak naprawdę sama najlepiej wiem, co jest dla mnie dobre.

ZMIENIAM SIĘ

Dokonuję małych zmian w swojej codzienności. Chwytam chwile zamykając je w zdjęciach, które czasem powstają w pośpiechu. Słucham siebie i tego, co podpowiada mi moja intuicja, aby nie tylko zrozumieć samą siebie, ale także to, co dzieje się wokół. Czasami nie nadążam za tymi zmianami, i wtedy zwalniam dla swojego komfortu psychicznego.

 

Chcę żyć na swoich zasadach i we własnym tempie znajdując czas na to, co jest dla mnie ważne. Chciałabym móc jeszcze nauczyć się nie przejmowania się  tym wszystkim, co dzieje się dookoła – ale pomimo chęci, nie jest to takie proste. Dlatego wiem, że bardzo długo trwać będzie ta moja nauka.

PO PROSTU ŻYĆ

A moje życie i codzienność – tak bardzo odmienne od ogólnie przyjętych stereotypów i utartych schematów sprawia mi zwyczajnie przyjemność. I przyznaję, że momentami mam wrażenie, że jest to takie… niepoprawne (?). Oczywiście – można chcieć posiadać więcej, marzyć o domku z ogródkiem i marnować życie na narzekanie, czekanie na właściwy moment, okoliczności i warunki wmawiając sobie, że będzie się szczęśliwym tylko i wyłącznie wtedy, gdy wydarzą się konkretne sytuacje.

 

Jestem szczęśliwa i zadowolona ze swojego życia. Nie wszystko układa się po mojej myśli, ale tak to już w życiu jest, że nie zawsze otrzymujemy to, co chcemy – i czasami trzeba walczyć. Z pokorą spojrzeć na pewne sprawy. Wyciągnąć odpowiednie wnioski i… doceniać to, co jest.