Jest środowy wieczór. Zaszyłam się właśnie pod ciepłym kocem w pokoju dziennym, z kubkiem ciepłej herbaty w zasięgu ręki i w końcu postanowiłam nadrobić zaległości na Kreując życie. 

Wstyd się przyznać, ale ostatni wpis pojawił się na blogu szóstego stycznia, czyli dokładnie osiemnaście dni temu. Tak długiej przerwy chyba jeszcze nigdy nie miałam…

STYCZEŃ

Oczywiście na samym początku roku obiecałam sobie znaleźć więcej czasu i częściej pisać teksty na blogu. Niestety życie zweryfikowało moje plany i nadmiar obowiązków spowodował, że nie miałam tego czasu zbyt wiele. Co prawda do końca stycznia zostało jeszcze trochę czasu, jednak wiem, że nie uda mi się nadrobić tych prawie trzytygodniowych zaległości. Miałam ambitny plan o napisaniu tekstu na temat postanowień noworocznych, ale jak sami widzicie – nie napisałam. Wydaje mi się, że to już trochę za późno na taki temat. 

BADANIA PROFILAKTYCZNE

Początek roku to dla mnie także czas, kiedy staram się zrobić badania profilaktyczne oraz umówić się na wizyty kontrolne. Większość udało mi się już zrobić, łącznie z podstawowymi badaniami z krwi i usg tarczycy, którego nie robiłam już od ponad pięciu lat. Kilka dni temu zrobiłam także badanie cytologiczne, które robię raz do roku. Jutro jeszcze wizyta kontrolna u okulisty i na koniec miesiąca – stomatolog. Choć dentystka, do której chodzę już od kilku lat jest bardzo pozytywną osobą, to czasami irytuje się, gdy siedzę u niej na fotelu z otwartą buzią, a ona zadaje mi pytania oczekując odpowiedzi. 

WOLNY CZAS

A gdy znajdywałam chwilę dla siebie – czytałam. Do tej pory udało mi się przeczytać siedem książek i przyznaję, że w tej kwestii jestem z siebie zadowolona. Trafiłam także na fajny serial na Netflixie, o którym opowiem Wam w podsumowaniu stycznia. Swoją drogą już nie mogę się doczekać tego wpisu, bo w styczniu otaczałam się wieloma rzeczami, które bardzo polubiłam.


Dziękuję Tobie za to, że jesteś – pomimo tego, że w ostatnim czasie tak rzadko publikowałam nowe teksty. Przy okazji chciałabym także Tobie przypomnieć o badaniach kontrolnych, w tym także o badaniach profilaktycznych związanych z rakiem szyjki macicy.
Do napisania (mam nadzieję, że niebawem)!