Cofam się kilka tygodni wstecz i przypominam sobie jak to cieszyłam się na remont, nowe meble oraz czas, kiedy nasze mieszkanie w całości zacznie jeszcze bardziej przypominać ‘nasz kąt’, a w pomieszczeniach, które przypominały wnętrza rodem z lat 80-90tych będzie można ujrzeć nasze poczucie gustu i stylu. Ogółem remont mieliśmy w planach robić w ubiegłym roku, ale wtedy tak się nasza sytuacja zawodowa pokomplikowała, że po prostu fizycznie nie mieliśmy na to czasu, więc musieliśmy po prostu odczekać, gdyż byliśmy świadomi, że całość będzie dość długo trwała. 

Mieszkanie, w którym mieszkamy mamy po dziadkach Męża. Może nie do końca miejsce to jest ustawne tak, jakbym chciała, ale są trzy pokoje (jeden pokój przechodni), do tego kuchnia, łazienka – to najważniejsze jest to, że mieszkanie jest nasze. To takie około 70 metrów kwadratowych naszego szczęścia. Naszą przygodę z urządzaniem mieszkania zaczęliśmy od generalnego remontu sypialni: zaczynając od ścian, poprzez podłogi i kończąc na nowych meblach. Później robiliśmy podłogę w kuchni i wymienialiśmy wszystkie meble, a w między czasie kupiliśmy nowy sprzęt agd. Potem przyszła pora na pokój dzienny – położyliśmy panele, wymieniliśmy zestaw wypoczynkowy, przydałoby się jeszcze wymienić do końca meble, ale to za jakiś czas. Tym razem postawiliśmy wyremontować pokój przechodni, przedpokój, i jak czas pozwoli, to jeszcze ściany w kuchni.

Jutro miną dwa tygodnie odkąd rozpoczęliśmy remont. I teraz właśnie wracam do pierwszego zdania, które przed chwilą napisałam: Cofam się kilka tygodni wstecz i przypominam sobie jak to cieszyłam się na remont (…) W chwili obecnej mam po prostu dość wszystkiego: wszechobecnego pyłu i kurzu, graciarni zrobionej w pokoju dziennym (bo w końcu, gdzieś to wszystko trzeba było przenieść – o tyle dobrze, że wymieniamy meble, bo nie wiem, gdzie byśmy się pomieścili), bałaganu w sypialni, w której generalnie jest wszystko, poczynając od listew włożonych pod łóżko, kończąc na suszarce z praniem. A najgorsze jest, że koniec remontu nie zapowiada się zbyt szybko, bowiem jak dobrze pójdzie to pod koniec tygodnia zaczniemy malować ściany, więc z całością (może!) wyrobimy się do końca miesiąca. Niestety jak to w życiu bywa mieliśmy prawie dwutygodniową obsuwę, ze względu na wymianę drzwi. A oprócz tego jak to w starym budownictwie bywa co chwilę wychodzi coś nowego. Nie ukrywam, że w ubiegłym tygodniu przeżyliśmy chwilę grozy, gdy odebrałam telefon, że meble już są. Jedno szczęście, że właściciel sklepu meblowego poszedł nam na rękę, i meble czekają u niego w magazynie, a gdy tylko położymy podłogi to nam je przywiezie. Cieszę się, że można jeszcze trafić na dobrych ludzi, którzy pomogą wtedy jak jest taka potrzeba. 
Jutro prawdopodobnie zamówimy podłogi, farby czekają już tylko na to, aby zacząć malować – w ostateczności zdecydowaliśmy się na farby marki Beckers. Mam nadzieję, że farba się sprawdzi i będzie plamoodporna, inna kwestia jest taka, że w końcu ściany będą oddychać. Ciekawi mnie jak w ostateczności wszystko będzie wyglądać, w chwili obecnej w mieszkaniu już totalny rozgardiasz, ale wierzę w to, że w miarę szybko się z nim uporamy. Lubię malować, skręcać meble, ale te całe przygotowania do tego wszystkiego są naprawdę męczące.
Do napisania!