Za nami dawno już czerwiec, w którym z jednej strony wszystko działo się w zatrważająco szybkim tempie, a z drugiej potrafiłam w codziennym zabieganiu znaleźć czas dla samej siebie i spędzić kilka chwil z książką na balkonie. W ostatnim czasie to jedno z moich ulubionych miejsc, gdzie potrafię w pełni odpocząć i zrelaksować się.

Kreując życie. Lubię czerwiec.

RODZINA

Rodzina zawsze była (jest i będzie) dla mnie na pierwszym miejscu. A im jestem starsza, tym bardziej doceniam, takie proste i zwyczajne chwile, kiedy to możemy się spotkać i najzwyczajniej ze sobą pobyć, porozmawiać. Na początku czerwca odwiedził nas mój młodszy, starszy brat ze swoją rodziną. I choć uwielbiam moich bratanków, to najwięcej przyjemności sprawił mi babski wieczór z bratową, kiedy to zamknięte (dla żartu) przez naszych Mężów na balkonie siedziałyśmy do drugiej nad ranem i rozmawiałyśmy dosłownie o wszystkim. Dopiero później zdałam sobie sprawę z tego, że po prostu tego potrzebowałam.

BIŻUTERIA

W ciągu tygodnia nie noszę dużo biżuterii. Zazwyczaj ograniczam się do ulubionych kolczyków oraz bransoletki Lilou, którą dostałam w ubiegłym roku od Męża. Codzienna biżuteria musi być dla mnie przede wszystkim praktyczna. W czerwcu upodobałam sobie dwa, srebrne komplety: pierwszy z bursztynem, i drugi z koryntem.

Kreując życie. Blog lifestylowy. Biżuteria. Apart. Jaśmin.

 

Kreując życie. Blog lifestylowy. Biżuteria. Apart. Jaśmin.

 

Kreując życie. Blog lifestylowy. Biżuteria. Apart. Jaśmin.

 

SMAKI

Wraz z czerwcem na rynku, gdzie zaopatruję się zazwyczaj w warzywa i owoce pojawiły się szparagi, a nie co później truskawki i bób. W mojej kuchni staram się gotować zgodnie z danym sezonem, więc w czerwcu prócz risotto szparagowego, królował również krem z białych szparagów. Doczekałam się także pysznych i soczystych truskawek, które pojawiały się także w sałatkach. I bób, który po prostu uwielbiam ?.
Kreując życie. Blog lifestylowy. Krem szparagowy.

 

Kreując życie. Truskawki.

 

Sałatka z truskawkami.

 

KSIĄŻKI

W czerwcu być może nie przeczytałam zbyt wiele książek – skończyłam czytać “Umrzeć po raz drugi” Tess Gerritsen, i muszę przyznać, że chyba jako jedyna z tej serii nie zachwyciła mnie jakoś specjalnie. Potem przyszedł czas na powieść Peter’a Swansona “Każdy jej strach”. Obecnie kończę czytać pierwszy tom trylogii Paulliny Simons “Jeździec miedziany”. I muszę przyznać, że choć dawno ta książka została mi polecana, to dopiero teraz po nią sięgnęłam. Myślałam, że nie przypadnie mi ona do gustu, a jest wręcz odwrotnie. 
W tej chwili pisząc ten wpis, jestem w trakcie czytania dwudziestej czwartej książki. I muszę przyznać, że dla mnie to duży postęp biorąc pod uwagę, że w 2015 przeczytałam ich osiemnaście, a w 2016 trzydzieści jeden.
Kindle.

 

Tatiana i Aleksander. Paullina Simons.

BLOG

O tym, że dużo się u mnie dzieje i brakuje mi czasu na pewne sprawy – świadczy Kreując życie, gdyż w czerwcu pojawiły się dosłownie tylko trzy teksty.
 
         Lubię maj!
 
          ↠ Jak być szczęśliwym?
 
          ↠ Porozmawiajmy przy kawie #10
 
 

Jaki będzie lipiec? Nie wiem, zapowiada się bardzo pracowicie.

A Tobie jak minął czerwiec?