W drugiej połowie stycznia, będąc jeszcze na krótkim urlopie w Iławie, dowiedziałam się o akcji Klasyka Dla Smyka od Agnieszki z Bocian drogę zgubił i Aga to czyta. Została ona zorganizowana przed Dagmarę z Socjopatka.pl oraz Radka z Osiński po ludzku. Już wtedy nie znając szczegółów akcji, wiedziałam, że w jakiś sposób będę chciała wziąć w niej udział. 

KLASYKA DLA SMYKA, 

czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskich

 
Celem akcji jest zaszczepienie zarówno u dzieci, jak i młodzieży z Domów Dziecka pasji do czytania książek. Z początkowych założeń wynikało, że raz w miesiącu ze zgłoszonych placówek zostanie wyłoniony jeden Dom Dziecka, który otrzyma pakiet książek. W lutowej edycji jednak pakiety książek powędrują aż do ośmiu placówek. Darczyńcą może zostać każdy – najważniejsze jest to, aby były to nowe książki, żeby żadne dziecko nie poczuło się gorsze. Pierwsza edycja Klasyki dla Smyka będzie trwała do końca kwietnia – to w tym miesiącu ze zgłoszonych Domów Dziecka zostanie wyłoniona ostatnia placówka, do której powędruje pakiet książek.
 
 
Jeżeli chcielibyście zgłosić konkretny Dom Dziecka do wzięcia udziału w lutowej akcji Klasyka Dla Smyka, wystarczy, że klikniecie w ten tekst i do 27 lutego zostawicie tam w komentarzu nazwę placówki. 
 
CHCESZ WSPOMÓC KLASYKĘ DLA SMYKA?
Zapoznaj się z regulaminem akcji i napisz do Dagmary: socjopatka@socjopatka.pl – która, udzieli Wam szczegółowych informacji jeżeli ktoś z Was chciałby zostać ambasadorem lub darczyńcą. Możecie także przyłączyć do wydarzenia na Facebooku: #KlasykaDlaSmyka.
 
Wiem, że część z Was, m. in. Kasia z YellowPear, Aga z Bocian drogę zgubił i Karolina z Nasze Bąbelkowo – również przyłączyły się do tej akcji. Może ktoś jeszcze chciałby się przyłączyć? 
 
Osobiście wyznaję zasadę, że dobrze jest pomagać innym i niezależnie od tego jaka jest to forma pomocy – warto czynić dobro i wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. Wierzę w to, że akcja #KlasykaDlaSmyka spowoduje, że u nie jednego dziecka pojawi się uśmiech na twarzy.