Przez cały luty trwa akcja społeczna #DbamBoKocham zorganizowana przez Magdę z Save The Magic Moments oraz Dagmarę z Socjopatka.pl. I choć wzięłam udział w tej akcji z moim drugim blogiem i napisałam o tym, o czym warto pamiętać dbając o relację w związku – to dziś chciałabym napisać o czymś innym.

Miłość i związek dwojga ludzi to nie tylko same piękne i wspaniałe chwile. Nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli. Nie wszystko za każdym razem układa się po naszej myśli. A czasami musimy  zderzyć się z bardzo trudnymi sytuacjami. Czasami zdarzają się takie sytuacje, że rodzinę doświadczają różne wydarzenia, które w istotny sposób wpływają na funkcjonowanie rodziny.

Tak właśnie było w naszym przypadku.

Gdy kilka lat temu na skutek niefortunnego upadku, rozgruchotałam sobie całe kolano – z dnia na dzień mój Mąż został ze wszystkim sam. To na jego głowie było nie tylko ogarnięcie naszych wszystkich spraw zawodowych, ale także prowadzenie domu i wykonywanie tych czynności, którymi wcześniej sama się zajmowałam. Było tak, że po dwunastu godzinach pracy mój Mąż przychodził do domu i zajmował się tym, co było do zrobienia. Ogarniał mieszkanie, wstawiał pranie, prasował i przygotowywał obiad na następny dzień. Z dnia na dzień został nie tylko ze wszystkim sam, ale był dla mnie ogromnym wsparciem i pomagał mi za każdym razem, kiedy tylko tego potrzebowałam. Dbał o mnie tak, jak tylko potrafił najlepiej. Jeździł do lekarzy szukając jakiejkolwiek pomocy, zawoził na rehabilitację i ćwiczenia, abym w końcu po kilku miesiącach stanęła na nogach.

Co prawda dziś kontuzjowana noga jest trochę słabsza niż była wcześniej – to wyszłam z tego z ogromną pomocą i wsparciem mojego Męża. Wiem, że bez Niego byłoby mi o wiele trudniej.

Jednak prócz takich losowych zdarzeń, które wpływają na funkcjonowanie rodziny – pojawiają się także poważne choroby. Takie, które zaburzają codzienne życie, a każdy kolejny dzień okazuje się prawdziwą walką. To trudne sytuacje, z którymi niestety niektóre związki lub małżeństwa muszą się zmierzyć. 

Jednak niezależnie od tego jak bardzo trudna i skomplikowana byłaby sytuacja, jeżeli kogoś kochamy to jesteśmy przy bliskiej osobie, wspieramy i dbamy o nią.