Przeczytane książki | 2017

Po przedświątecznym wpisie przepadłam jak kamień w wodę. Od czasu do czasu pojawiałam się na Instagramie, wrzucając jakąś migawkę z mojej codzienności. Potrzebowałam tego czasu, aby trochę odpocząć.

I choć po cichu marzę o kilkudniowym urlopie, to jeszcze muszę na niego trochę poczekać. Pozamykać pewne sprawy, aby ze spokojem odpocząć, odstresować się i naładować akumulatory. 

Niestety mam kilka zaległych wpisów, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawią się one na blogu. Jednak dziś chciałabym podsumować ubiegły rok pod kątem czytelniczym.

Odkąd pamiętam, zawsze powtarzam się czytam dla przyjemności. Nie jest to dla mnie żaden wyścig, aby przeczytać określą ilość książek w danym czasie. Czytam, bo chcę. Lubię. I sprawia mi to, dużo przyjemności.

Przeczytane książki 2017.

W roku 2017 przeczytałam 37 książek. I myślę, że najlepiej będzie gdy sama zadecydujesz czy to dużo, czy też mało. Dla mnie pewne jest to, że każdą książkę czytałam z ogromną przyjemnością, pomimo, że zdarzały się takie, które bywały trudne i poruszały najróżniejsze emocje. 

Przeczytane książki w 2017 roku:

“Biuro przesyłek niedoręczonych” N. Socha

“Okularnik” K. Bonda

“Dzień cudu” W. Sawicka

“Dzieci z chmur” J.Bigos, B. Mozer

“Razem będzie lepiej” J. Moyes

“Dziewczyny, które zabiły Chloe” A. Marwood

“Córeczka” L. Fabisińska

“Behawiorysta” R. Mróz

“450 stron” P. Gryciuk

“Spójrz mi w oczy” L. Scottoline

“Już nie uciekam” A. Sakowicz

“Dziewczyna na Times Square” P. Simons

“Milcząca dziewczyna” T. Gerritsen

“Polska otwiera oczy” J. Kopińska

“Inwigilacja” R. Mróz

“5 sekund do IO” M. Warda

“Ostatni, który umrze” T. Gerritsen

“Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris

“Blondynka, niebieskie oczy” K. Slaughter

“Moje śliczne” K. Slaughter

“Dziewczyna, którą kochałeś” J. Moyes

“Umrzeć po raz drugi” T. Gerritsen

“Każdy jej strach” P. Swanson

“Jeździec miedziany” P. Simons

“Tatiana i Aleksander” P. Simons

“Biblia copywritingu” D. Puzyrkiewicz

“Idealna” M. Stachula

“Trzecia” M. Stachula

“Zamek z piasku” M. Witkiewicz

“Córeczka” A. Snoekstra

“Lokatorka” J.P. Delaney

“Dziewczyna z daleka” M. Knedler

“Złodziejka marzeń” A. Sakowicz

“Czereśnie zawsze muszą być dwie” M. Witkiewicz

“Oskarżenie” R. Mróz

 “Bad Mommy. Zła mama.” T. Fisher

“Trzymaj się Mańka!” M. Kalicińska


Czytelniczym odkryciem okazała się dla mnie Magdalena Witkiewicz, której powieści po prostu polubiłam. Czyta się je bardzo szybko i przyjemnie. Na mojej liście książek do przeczytania na 2018 znajduje się już kilkanaście pozycji. Szkoda, że tylko brakuje czasu na czytanie. 

Moje ostatnie miesiące ubiegłego roku były bardzo pracowite i intensywne. Czytałam z doskoku – z resztą obecnie robię podobnie – jednak starałam się czerpać z tego jak najwięcej przyjemności.

A Ty? Dużo przeczytałaś książek w ubiegłym roku?

 

 • Dla mnie 2017 był łaskawy pod względem książek, ale jeśli chodzi o pisanie Napisałam 4, wydałam 2, kolejne wkrótce się ukażą

  • Twój “Szlak Kingi” jest u mnie na liście – ostatnio nawet szukałam jej w empiku, i nie znalazłam.

   • Bo nakład został wyczerpany w półtorej miesiąca od premiery! Obecnie wydawnictwo robi dodruk, więc powinna się wkrótce pojawić w sprzedaży ponownie Z tego, co wiem, są jeszcze dostępne egzemplarze w sklepach internetowych.

 • U mnie 35 pozycji

 • U mnie w 2017 tylko 30 ale w tym roku mam zamiar się poprawić :0 widzę że czytałaś ” Tatiana i Aleksander” dla mnie to piękna książka

 • No właśnie powieści Magdaleny jeszcze nie mam, ale tyle dobrego o nich słyszę że książki które zamówię niedługo będą zdecydowanie książkami Pani Magdy

  • Mam już za sobą kilka powieści autorki, i przyznaję, że nawet jeżeli poruszany jest trudny temat, to czyta się przyjemnie.

 • Ja Zwykła Matkaa

  U mnie g£ównie książki dla dzieci seria Magiczne drzewo. Syn uwielbia I czytamy wspólnie.

  • Czytanie dzieciom jest bardzo ważne, bo wywiera to duży wpływ na ich rozwój. Super, że znajdujesz czas, aby poczytać synkowi.

 • Uwielbiam książki Magdaleny Witkiewicz, była ona moim 2017 odkryciem w kategorii polscy autorzy książek tak samo jak Agata Przybyłek i Natalia Sońska. Udało mi się przeczytać równo 100 książek
  Najważniejsze, że czytanie sprawia Ci przyjemność, kojarzę kilka książek z Twojej listy.

 • K.

  Wiadomo, że czytanie jest dla przyjemności, nie ma nic lepszego! Ja w ubiegłym roku tylko 19 książek i mimo, że liczba nie ma większego znaczenia nie czuję się z tym najlepiej. Wiem, że to przez moje lenistwo, mogłabym zdecydowanie więcej czytać

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku