Postanowienia noworoczne

Bardzo długo się zastanawiałam nad tym, czy w tym roku decydować się na jakieś konkretne postanowienia. W ostateczności doszłam do wniosku, że nie będę formułować celów na najbliższe miesiące. Wypisałam sobie te rzeczy, nad którymi chcę pracować w najbliższym czasie. Nie ma tego dużo, ale w końcu ideą postanowień nie jest jak najdłuższa lista, tylko chęć wprowadzenia pewnych zmian w swojej codzienności. A wszystko po to, aby żyć lepiej i czerpać z każdego dnia jak najwięcej.

ZDROWIE

Chciałabym w tym roku, jeszcze lepiej wsłuchać się w swój organizm, i najzwyczajniej w świecie go zrozumieć. Postarać się wygrać ze swoimi hormonami, żeby nie było ich ani za mało, ani za dużo. Wrócić powoli i stopniowo do regularnej aktywności fizycznej (bardzo mi tego brakuje). Popracować trochę nad dietą, aby całkowicie wyeliminować te produkty, których nie powinnam spożywać ze względu na choroby. Chciałabym żyć nie tylko zdrowiej, ale i wolniej. Ubiegły rok dał mi solidnie w kość jeżeli chodzi o stres. W tym roku mam zamiar spokojniej podchodzić do wszystkiego, i mniej się stresować.

ROZWÓJ

W tym roku postanowiłam postawić na rozwój w każdym znaczeniu tego słowa. Chcę pracować nad samą sobą. Rozwijać się i udoskonalać swoje umiejętności. Chcę odkrywać w sobie nowe zainteresowania i przyłożyć się do tego, aby być lepszą wersją samej siebie. Mam kilka pomysłów na pewne projekty związane nie tylko, z Kreując życie!, ale także z moim życiem zawodowym. Mam nadzieję, że rok 2017 będzie mi dmuchał mocno w żagle i pozwoli mi jeszcze bardziej się realizować.
 

BUDŻET DOMOWY

Pod lupę postanowiłam także wziąć budżet domowy, i przyjrzeć mu się bardzo uważnie – zwracając szczególną uwagę na różnego rodzaju wydatki, a także po to, aby być świadomym konsumentem. Nie mam zamiaru zrezygnować z jakości kupowanych produktów, bo nie ukrywam, że zwracam na to dużą uwagę, ale mam zamiar jeszcze bardziej świadomie dokonywać wyborów. Chcę kupować mniej, bo niestety przy zakupach robionych raz w tygodniu zdarza mi się czasami kupić za dużo – np. warzyw lub owoców, co w efekcie się po prostu psuje i marnuje. 

RELACJE 

Ostatnią sferą mojego życia, nad którą chcę pracować – to relacje z najbliższymi osobami. Chcę częściej znajdować czas dla moich bliskich, i spędzać ze sobą wspólne chwile nie tylko z okazji najróżniejszych uroczystości. Oprócz tego, chcę także  częściej znajdować czas dla Męża, i spędzać wspólnie trochę więcej czasu niż w ubiegłym roku, gdyż ciągle gdzieś pędziliśmy. Dlatego w styczeń weszliśmy z mocnym postanowieniem, aby raz w miesiącu razem gdzieś wyjść  – i nie ważne czy będzie to jakiś seans filmowy, czy spacer w jakimś nowym, dotąd nieznanym miejscu, czy jeszcze coś innego – wszystko tak naprawdę zależy od nas. To są moje plany na najbliższe, niecałe dwanaście miesięcy. Mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie lepszy, mniej stresujący i mniej nerwowy, że przyniesie wiele uśmiechniętych dni, dobrej energii, i wiele zrealizowanych celów.

A Wam chciałabym tutaj życzyć, abyście spełniali się w najbliższych miesiącach, realizowali swoje marzenia i cele, żyli tym, co jest tu i teraz oraz nie przejmowali się tym, co jest niezależne od Was.

  • Zycze powodzenia w realizacji planow. Moje sa bardzo podobne do twoich, szczegolnie punkt o zdrowiu

  • I to jest właśnie klucz do szczęśliwego życia – działać tam, gdzie się da, a nie przejmować się tym, na co nie mamy wpływu
    Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji Twoich planów

  • Ja robię postanowienia rok w rok… Jedne udaje mi się spełnić, inne nie. Łatwiej mi się żyje i kontroluje moje cele jak mam je spisane np. w kalendarzu…;)Takie zachowania wyniosłam chyba z pracy!;p Tak czy siak w tym roku mam je również i to całkiem sporo!;) Niektóre nawet podobne do Twoich:)) Zyczę dużo wytrwałości i powodzenia!:)

  • Plany są to teraz czas na realizację 😄trzymam kciuki aby wszystkie udało się wykonać😘

  • Życzę realizacji powyższych postanowień! pozdrawiam!

  • bardzo ładne postanowienia też bym chciała się w pełni zaprzyjaźnić z moim organizmem oraz dbać o relacje z bliskimi bardziej, niż dotychczas