Magia pierników

Święta Bożego Narodzenia to taki czas w roku, kiedy ludzie zazwyczaj pielęgnują jakieś tradycje rodzinne – a jeżeli ich nie mają, to jest to idealny czas na zainicjowanie takich czynności, które będziecie wykonywać ze swoimi bliskimi. Rodzinne tradycje zbliżają do siebie ludzi i zacieśniają więzi.

W moim domu taką tradycją jest pieczenie pierników. I choćby nie wiadomo co się działo, pierniki po prostu muszą być, gdyż nie wyobrażam sobie bez nich Świąt. Dlaczego? Historia jest banalnie prosta. Na trzeciej randce z moim Mężem, czyli w Sylwestra 2010 roku (jak ten czas szybko leci) – dałam mu upieczone pierniki. Od tamtej pory, co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia Osobisty dostawał ode mnie mały pakunek z piernikami. A odkąd wzięliśmy ślub, w okresie przedświątecznym bierzemy się za wspólne pieczenie pierników. Lubię, gdy w domu pachnie piernikami, tymi wszystkimi przyprawami korzennymi, do tego jeszcze choinka z zapalonymi światełkami – i można poczuć całą magię świąt. Pierniki to dla mnie takie święta zamknięte w małym ciastku.
W tym roku ponownie sięgnęłam po przepis na pierniki, o którym pisałam jeszcze na poprzednim blogu w grudniu. Jego bazą jest mąka pełnoziarnista, a to jest dla mnie najważniejsze. Uwielbiam, gdy po domu rozchodzi się zapach tych wszystkich korzennych przypraw. W tym roku, pierniki piekliśmy wieczorem, a gdy następnego dnia rano się obudziłam, to w sypialni czułam zapach przyprawy do pierników. 


Do napisania! 
 • Zapach pierników zwiastuje święta, u mnie też dzisiaj piernikowo
  Uściski świąteczne.

 • Piękna ta Wasza historia związana z piernikami
  Uwielbiam zapach tych korzennych przypraw do piernika, które w połączeniu z zapachem cytrusów i świeżej choinki, dają niesamowity klimat świąt:)
  Cieszę się, że udało się Was zakończyć remont przed świętami i uzyskać efekt WOW
  Pozdrawiam 😙

  • A wiesz, że ten mój Mąż twierdzi, że właśnie wtedy, gdy pierwszy raz je ode mnie dostał – to smakowały mu najlepiej?

 • Nasze czekają na dekoracje. Wieczorem zrobię torebki i Tygrys obdaruje bliskich.

 • Pierniki i w ogóle przyprawy korzenne to chyba moje ulubione aromaty świąteczne

 • Pierniczki wyglądają pysznie – a dodatkowa oprawa wizualna w postaci cotton balls tworzy niesamowity klimat

  Wesołych Świąt dla Was, Kochani ! :*

  • Bardzo lubię teraz, w tym okresie zapalać różnego rodzaju lampki i świeczki, dzięki temu robi się w domu przytulniej.
   Uściski!

 • "Pierniki to święta zamknięte w małym ciastku" – podoba mi się W moim rodzinnym domu nie piekło się pierniczków, ale od kilku lat pieczemy je z moją przyjaciółką i to jest taka nasza świąteczna tradycja. A tuż przed świętami odwiedza mnie zawsze kuzynka z dziećmi i one je dekorują. I wiem, że bardzo na to czekają. To wspaniały czas, ale dużo zależy od nas, czy takim go uczynimy. Wszystkiego dobrego na święta!

  • Dzieci bardzo lubią takie rzeczy. Gdy mieszkałam jeszcze w rodzinnym domu, to co roku przed Świętami piekłam pierniki z córką mojego kuzyna

 • Narobiłas mi apetytu na pierniki nigdy nie pieklam. Chociaż uwielbiam ten zapach…może się skuszę bo planowałam piec ciasteczka maślane. wesołych Świąt! ;))

  • Bardzo szybko robi się te pierniki z tego przepisu i wcale nie muszą długo leżakować

 • U nas w domu raczej nie piekło się pierników, ale że mi się podobały to już chyba drugi czy trzeci raz u nas są Jutro chyba będę je dekorować

 • za takie zdjęcia, to te pierniki nawet jakby z papieru były, to zjadłbym ze smakiem:) Pozdrawiam:)

 • Ja nie umiałam się zebrać do tych pierników, ale jak już przyszło co do czego, to było cudownie – też zabraliśmy się za nie całą rodziną, a dziadek przygrywał nam kolędy na pianinie