3 sposoby na gorszy dzień

Zdarza się czasem taki dzień, kiedy jeszcze zanim postawię stopy na chłodnej podłodze, czuję, że wolałabym przespać najbliższe dwadzieścia cztery godziny. W życiu jednak nie ma tak łatwo. Każdego dnia, czy tego chcemy, czy też nie – trzeba wstać, pójść do pracy i żyć dalej. 

3 sposoby na gorszy dzień.

Jeżeli chodzi o mnie, to w ostatnim czasie doszłam do takiej równowagi wewnątrz siebie, której bardzo mi brakowało, a która daje mi jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. Czasami jednak zdarza się tak, że w nocy męczą mnie najróżniejsze myśli i nie mogę spać, mam wtedy świadomość tego, że kolejny dzień nie będzie tym „moim”. Zresztą, co tu dużo pisać – każdy czasami ma takie dni, ale można sobie z nimi poradzić.

BLISKOŚĆ

Choć często z Mężem mijamy się rano, i nie zawsze mamy czas na wspólne śniadanie to, gdy tylko czuję, że dziś nie jest mój dzień i zamiast czepiać się o wszystko po prostu przytulam się do Niego najmocniej jak tylko potrafię. Ogólnie rzecz biorąc przytulanie ma ogromną moc, między innymi obniża stres i zacieśnia więzi.

CHWILA DLA SIEBIE

Dla jednych może brzmieć to banalnie, bo cóż to takiego chwila dla siebie – ale w moim przypadku wystarczy dosłownie kwadrans tylko i wyłączenie dla siebie, kiedy mogę odnaleźć wewnętrzną równowagę i spokój.Co wtedy robię przez ten kwadrans?
▶ dzwonię do bratowej – choć rzadko nasza rozmowa kończy się na kwadransie 🙂 ,
▶ kładę się na kanapie, zamykam oczy i staram się wyciszyć,
▶ robię sobie domowe SPA: robię peeling i nakładam maseczkę,
▶ słucham ulubionej muzyki,
▶ czytam kilka stron książki.

AKTYWNOŚĆ

Osobiście uważam, że jakakolwiek aktywność jest dobra na wszystko: redukcję stresu, na gorszy dzień, na negatywne emocje. Od pewnego czasu staram się wdrażać w moją codzienność jak najwięcej najróżniejszej aktywności, jednak, gdy czuję, że to nie jest mój dzień sięgam po najprostszą aktywność – czyli spacer. Idealnie u mnie sprawdza się także basen, ale nie zawsze mam czas na to, aby na niego pojechać.

To są moje sposoby na gorszy dzień, które w moim przypadku sprawdzają się najlepiej i wykazują się największą efektywnością. Prawda też jest taka, że ile osób tyle sposobów i pomysłów nie tylko na radzenie sobie z gorszym dniem.

A Ty jakie masz sposoby na gorszy dzień? • U mnie to w kółko gorsze dni przeplatają się z cudownymi, takie życie, ale nawet w te gorsze zawsze pamiętam, że one miną 🙂

 • Mamy podobne sposoby – dla mnie mąż też bywa lekarstwem na wszystko i nawet 5 minut w jego ramionach wiele zmienia.

  Do tego ulubiona herbata, a z aktywności polecam jogę 🙂

 • Ja lubię się położyć i obejrzeć film;) szczególnie jakiś horror, filmy dreszczykiem to dla mnie fajna odskocznia; )

 • Moje sposoby sa podobne do twoich. Dodalabym jeszcze zakupy 🙂 wydawanie pieniedzy dziala na mnie kojaco 🙂

 • To sprawdzone sposoby 🙂
  Zawsze działają.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • Ja lubię poczytać książkę lub wziąć kąpiel 🙂

 • Basen uwielbiam i spacery również i to o każdej porze 🙂