Walcząc z niepłodnością
niepłodność u mężczyzn
Parenton

Moja niepłodność uświadomiła mi, że istnieje wiele małżeństw i związków borykających się z tym samym problemem. Dokładających wszelkich starań, aby móc spełnić swoje największe marzenie o zajściu w ciążę, urodzeniu zdrowego dziecka i byciu rodzicem. Niepłodność niezależnie od tego, czy występuje u płci żeńskiej, czy też męskiej jest wspólną tragedią, problemem, ale też i wspólną drogą do tego, aby po dziewięciu miesiącach móc tulić w ramionach swoje dziecko.

Parenton, Garden Pharm, niepłodność u mężczyznCodziennie mijamy wielu ludzi: idąc do pracy, robiąc zakupy na rodzinny obiad, załatwiając najróżniejsze sprawy w urzędach – i tak naprawdę nie wiemy, czy osoba, którą właśnie mijamy nie walczy oto, aby zostać rodzicem. Niepłodność to taka codzienna tragedia dla związku dwojga ludzi, którzy każdego dnia walczą oto, aby powiększyć swoją rodzinę.

Do tej pory koncentrowałam się raczej na niepłodności u kobiet, jednak ten problem dotyczy również mężczyzn. U podłoża niepłodności znajdują się najróżniejsze przyczyny, w przypadku kobiet są to często zaburzenia hormonalne lub choroby, które w znaczący sposób wpływają na funkcjonowanie kobiecego organizmu – i tak jest właśnie u mnie, zaś u mężczyzn jest to często problem z jakością nasienia. 

W związkach mających problem z poczęciem dziecka zazwyczaj przyjmuje się, że to kobiety są odpowiedzialne za ewentualne komplikacje. I tak jest właśnie w większości przypadków, jednak w co trzecim związku starającym się o powiększenie rodziny problemy z płodnością są po stronie mężczyzny. Jakość nasienia zależna jest od różnych czynników, między innymi od wagi ciała i szkodliwych substancji spożywanych w trakcie posiłków (należy uważać między innymi na produkty zawierające substancje zbliżone do estrogenów). Warto również pamiętać o wieku, wraz z którym człowiek się starzeje, o używkach takich jak nikotyna lub alkohol, które zmniejszają żywotność plemników oraz wszechobecny stres i nerwy, których nie da się uniknąć, ale można się nauczyć z nimi radzić.

Podstawowym sposobem poradzenia sobie z niepłodnością u mężczyzn jest zmiana trybu życia, aktywność fizyczna, zmiana nawyków żywieniowych i zrezygnowanie z tłustych potraw, urozmaicenie codziennych posiłków odpowiednią ilością warzyw i owoców, a także właściwa suplementacja. Skoro My – kobiety, przyjmujemy kwas foliowy, gdy staramy się o dziecko i sięgamy po różnego rodzaju suplementy – pamiętajmy także o naszych partnerach. W tym przypadku pomocny może okazać się suplement dla mężczyzn marki Garden Pharm – Parenton.

Parenton, Garden Pharm, niepłodność u mężczyzn
Co wchodzi w skład tabletek Parenton?

W produkcie marki Garden Pharm znajdują się takie składniki jak szparag gorowiasty, boswelia serrata (kadzidłowiec), szafran, cynk, selen oraz traganek. Wszystkie te składniki wpływają pozytywnie na poprawę jakości nasienia u mężczyzn w trzech płaszczyznach, poczynając od zwiększenia liczby plemników, poprzez ruch postępowy, i kończąc na prawidłowym procesie spermatogenezy.

Parenton, Garden Pharm, niepłodność u mężczyzn

Dodatkowa suplementacja, aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie często jest wystarczające, aby polepszyć jakość nasienia u mężczyzn, a wraz z tym zrobić duży krok do powiększenia rodziny. Zwiększenie płodności i polepszenie jakości nasienia to pierwszy krok, aby zrealizować swoje marzenie o powiększeniu rodziny i zostaniu rodzicami. A marzenia są po to, aby człowiek zrobił wszystko, aby je spełnić – dlatego warto próbować…

Parenton, Garden Pharm, niepłodność u mężczyzn
Parenton, Garden Pharm, niepłodność u mężczyzn
Parenton, Garden Pharm, niepłodność u mężczyzn
Wpis powstał w ramach współpracy z marką Garden Pharm. • Używki, styl życia, dieta to wszystko wpływa na płodność i kobiet i mężczyzn. Często do tego dochodzą problemy hormonalne, inne choroby współistniejące. Niekiedy takie a nie inne problemy związane są z genetyką. Dobrze jest trafić na lekarza, który po zleceniu badania nasienia i zauważeniu nieprawidłowości zleci dodatkowe badania, np. hormony, badania genetyczne, usg jąder. Dzięki temu można spróbować poznać przyczynę problemu i spróbować leczenia.
  W naszym związku tak się to potoczyło, że możemy mówić i o niepłodności żeńskiej i męskiej. W przypadku męża trudno jest wyjaśnić dlaczego ma takie a nie inne wyniki. Ma tylko nieznacznie podwyższoną prolaktynę, niedobór witaminy D. Po kilku miesiącach suplementacji tą witaminą i braniu leku na zbicie prolaktyny wyniki poprawiły się. Nadal są dużo poniżej normy ale po raz pierwszy od kilku lat zaczyna coś ruszać i iść w nowym kierunku.
  O niektórych składnikach zawartych w tym preparacie czytam po raz pierwszy. Zgłębię temat i może mąż dostanie dodatkową kapsułkę do połykania 😉

  • W przypadku niepłodności u mężczyzn duże znaczenie mają również szkodliwe warunki pracy: i nie mam na myśli tylko stresu i nerwów, ale przede wszystkim chodzi mi o warunki.

 • U nas, podobnie jak u Agnieszki nie wiadomo skąd przyczyna złych wyników nasienia 🙁 właśnie robimy badania genetyczne i może coś się wyjaśni. To poczucie, że nie znamy wroga i jak się bronić powoduje, że nasze leczenie przebiega "po omacku " 😉 szukam różnych informacji wszędzie, gdzie się da,każda informacja na wagę złota ☺ chętnie poczytam o tym specyfiku ☺
  Uściski 😙

 • inexile_

  To ja polecę coś znacznie tańszego a także skutecznego- suplement diety z serii "MY Rodzice Tata". Kosztuje jakieś 10x mniej od tego wspomnianego przez Ciebie a także stanowi dobrą suplementację dla Mężczyzn 😉

 • Nie miałam pojęcia, że problem jest naprawdę aż tak duży. Z drugiej strony… mamy zanieczyszczone powietrze, jemy mnóstwo chemii, prowadzimy coraz bardziej ospały tryb życia – nic dziwnego, że organizmy nie działają tak, jak powinny.

 • Ewa

  Jest to bardzo smutna sytuacja. Niestety w otoczeniu najbliższym mam dwie osoby zmagające się z problemem.

 • Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tak naprawdę nasze codzienne, głupie przyzwyczajenie jak używki czy brak sportu, mogą nieść za sobą w przyszłości takie konsekwencje. Trzeba czasem zatrzymać się i zastanowić nad czym czy faktycznie dbamy o siebie na sto procent. Dzięki za uzmysłowienie tego!

 • Ja po raz kolejny polece Ashwagandhe. Cudowne ziolo, ktore pomaga mi z walka z moimi nerwami.
  http://prawdziwysamiec.pl/blog/ashwagandha-zen-szen-indyjski-suplement/
  Poza tym podnosi lipido oraz zwieksza liczbe plemnikow. Do poczytania w linku powyzej.

 • My z Żoną staraliśmy się aż ponad 2 lata bez żadnej antykoncepcji i dopiero po 2 latach udało się zajść w ciążę.
  Piszę "aż", bo po kilku miesiącach zrobiliśmy badania ginekologiczne i nasienia. Wyniki były dobre. Poza tym oboje nie ćpamy, nie palimy, rzadko pijemy.
  Wydaje mi się, że duże znaczenie ma tu psychika. Bardzo duże. Często jak się odpuści, to wtedy się uda.
  Pozdrawiam:)