R. M. ‚Rewizja’

Jeszcze nie wiem kiedy dokładnie pojawi się niniejszy wpis na blogu… czy będzie to niedziela, poniedziałek, a może jeszcze zupełnie inny dzień tygodnia? Na chwilę obecną nie mam zielonego pojęcia. Jedno jest pewne – jest sobotnie, wczesne popołudnie, a ja siedzę na balkonie, pomimo niezbyt pięknej, słonecznej pogody jest tu dość przyjemnie i chciałabym Wam napisać parę słów o książce, którą skończyłam czytać dosłownie dziesięć minut temu.


Jeżeli czytaliście mój poprzedni wpis o książkach autorstwa Remigiusza Mroza, to wiecie, że stałam się ogromną fanką Joanny Chyłki, i niejednokrotnie pomimo powagi poruszanej tematyki szczerze się zaśmiałam. Chyba lubię postacie w książkach z ciętym językiem, w końcu postać Liz Salander z Millenium również przypadła mi do gustu.

Po dwóch pierwszych tomach, przyszła pora na trzeci – Rewizję. Tym razem Chyłka i Zordon (Kordian) stają po dwóch przeciwnych stronach. Joanna świadczy usługi prawnicze w boksie, w jednej z warszawskich galerii, a Kordian dostaje awans w kancelarii Żelazny&McVay i pragnie wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Podobnie jak w poprzednich tomach duet Mroza ma pewne problemy… Jakie? Chyłka stacza się na dno po wydarzeniach z Zaginięcia, a Zordon ma pewien dylemat i nie wie jak postąpić. W tej książce poznałam postać Joanny Chyłki z zupełnie innej strony, i nie ukrywam, że momentami miałam ochotę potrząsnąć główną bohaterką i powiedzieć jej: Chyłka ogarnij się! I choć byłam ciekawa w jaki sposób rozwinie się „walka” na sali sądowej pomiędzy Joanną, a Kordianem – to jednak muszę przyznać, że wolę, gdy ten duet stoi po tej samej stronie barykady. 

Dla mnie jedno jest pewne, w końcu rozumiem już mojego Męża, który niejednokrotnie mówił mi o tym, że nie może doczekać się kolejnego tomu z ulubionej serii. Rewizja swoją premierę miała w marcu, więc mogę się tylko domyślać, że na czwarty tom będę musiała się trochę naczekać – ale poczekam cierpliwie, bo warto…

Jeżeli do Waszych ulubionych gatunków literackich należą thrillery prawnicze lub kryminały to seria Remigiusza Mroza z Chyłką i Kordianem w roli głównej na pewno przypadnie Wam do gustu.  • Ja mam bardzo ciężko przełknąć tego typu literaturę, ale mężowi chętnie napomknę 🙂
    Miłego popołudnia, Marta

  • Ciekawy post ! 🙂 Z resztą jak zawsze :* Pozdrawiamy https://agssymi.blogspot.com/

  • Może być ciekawe 🙂

  • Muszę kiedyś poznać twórczość pana Mroza, bo już dużo dobrego słyszałam, ale nie miałam jakoś nigdy okazji nic przeczytać.

  • Właśnie czytam 🙂 Także tego, Chyłka, ogarnij się!